Pasiruošimas Rygos maratonui (XVI – XVIII savaitės)

Štai ir atėjo išsvajotas savaitgalis, kai sėdžiu nuomojamame bute Rygoje ir bandau sudėti paskutinius taškus ant i visame pasiruošimo cikle. Per visą laikotarpį nuo sausio vidurio treniruotėse sugebėjau įveikti 1525km. Palyginus su ankstesniu pasiruošimu, tai daugiau nei du kartus daugiau. Tad, atrodo, viskam turėtų būti kuo puikiausiai pasiruošta, bet… Bet apie viską nuo pradžių.

99999

XVI savaitę jau ženkliai sumažinau krūvį, bėgiojau penkias dienas. Ilgiausia treniruotė truko 26km. Be to, šią savaitę teko sudalyvauti ir Miško trasos bėgime. Tiesa, čia rezultatų nesiekiau ir 10km prabėgau itin lengvu tempu. Labiau stengiausi pasimėgauti bėgimu ir supančia aplinka. O ji išties nuostabi! Taip palengva per savaitę ir subėgiojau 73km.

XVII savaitę dar labiau sulėtinau apsukas. Treniravausi tik lengvai, o ilgiausias bėgimas truko 20km. Be to, pasiėmiau avansu ir pora išeiginių dienų. Pamaniau, jog išsigydyti visas mikrotraumas ir sopulius tikrai būtų neprošal. Tad viso per šią savaitę įveikiau 49km.

Ir, prasidėjus paskutinei savaitei, buvau pilnas jėgų ir entuziazmo. Jaučiausi pailsėjęs ir puikiai pasiruošęs mintyse tūkstančius kartų nubėgtam maratonui. Šią savaitę buvo numatytos vos kelios itin lengvos treniruotės, bet antradienį, kaip tik prieš taip lauktų atostogų pradžią, užpuolė neaiškus virusas. Parskuodęs namo stengiausi viską išprakaituoti, išbandžiau visus bobučių metodus, bet to buvo per mažai. Trečiadienį temperatūra užkilo iki 38,6 celsijaus, o nosis jau spėjo pamiršti kaip kvėpuoti… Ir akyse maratono finišas tolo vis labiau. Niekaip negalėjau pakelti galvos nuo pagalvės, o apie bėgimą net nebuvo nė kalbos. Jau ir draugą informavau, kad, deja, kelionę į Rygą teks atšaukti. Bet ketvirtadienį kažkaip sukaupiau paskutines jėgas ir nusprendžiau į Rygą važiuoti. Ir čia vietoje pažiūrėti, kokia savijauta ir nuspręsti, ar bėgti. Buvo per daug gaila daugiau nei 4 mėnesių įdirbio, kelių kibirų prakaito ir tų dešimčių nuospaudų ant pėdų. Ir dabar, laukdamas rytdienos starto, šalia turiu pasistatęs karšto vandens indą su česnakais, prie kurio reguliariai linkteliu galvą ir giliai įkvepiu. Esu tvirtai apsisprendęs, jog startuosiu! Savijauta nėra 100% gera, tad bijau prognozuoti savo pasirodymo laiką. Tikiuosi, kad viskas klostysis sklandžiai ir tai bus dar viena istorija su laiminga pabaiga!