Kodėl verta bėgti su kompresinėmis blauzdinėmis?

Ilgą laiką buvau pabėgęs nuo rašymo, nes vis nekildavo idėjų, kuo galėčiau sudominti. Ir štai – ta diena pagaliau išaušo. Noriu papasakoti apie paskutinį savo atradimą.

Prieš porą savaičių draugai iš aplenksave.lt pasiūlė išsibandyti naujas „Tonus Elast Active“ kompresines blauzdines. Kas ilgesnį laiką bėgiojate, tikriausiai jau žinote jų privalumus. O kam dar šis žodis ne toks artimas, trumpai nupasakosiu, kas per velns tuos blauzdėnės yr.

1

Kompresinės blauzdinės (kojinės) yra skirtos pagerinti treniruočių efektyvumą bei padėti kuo greičiau atsistatyti po intensyvių krūvių. Taip pat jos naudojamos ir varžybose, kai reikalinga ištvermė bei siekiama pačių aukščiausių rezultatų. Įdomumo dėlei, kompresines blauzdines naudoja ir kitų sporto šakų atstovai. Taip pat, jos nesvetimos ir tarp pilotų ar tolimųjų reisų vairuotojų. Beje, jas šiandien padovanojau ir savo tėčiui, kuris dirba sėdimą darbą.

Ką tokio stebuklingo daro kompresija?

Jas dėvint žymiai aktyviau stimuliuojama kraujotaka, dėl ko padidėja kojų raumenų ištvermė ir greičiau atsistatoma po intensyvių fizinių krūvių. Taip pat jos stiprina kojų raumenis bei saugo vieną iš silpniausių bėgikų vietų – Achilo sausgysles. Kompresinės blaudzinės (kojinės) yra ir puiki prevencinė priemonė nuo kojų raumejų pertempimo.

Kodėl aš dėviu kompresines blauzdines?

Prisipažinsiu, tai nėra pirmoji pažintis su blauzdinėmis. Prieš gerus metus turėjau antkaulių uždegimą, tad blauzdinės padėjo greičiau atsitoti ant kojų.

Pasibaigus aktyviam sezonui, po truputį didinu treniruočių krūvį. Natūralu, jog kojų raumenims reikia daugiau laiko atsistatymui, be to, ir Achilo sausgyslės labiau apkraunamos. Su Achilo skausmais tikriausiai susiduriate kiekvienas, kiek daugiau bėgiojantis, tad, manau, pritarsite, kad skausmas ne iš pačių maloniausių.

Viską apmąstęs, pradėjau dairytis kompresinių blauzdinių. Jau buvau pasiryžęs sumokėti nemenką sumą, kad tik gaučiau tai, ko man reikia. Ir čia, kaip žinodami, aplenksave.lt draugai pasiūlė išsibandyti visiškai naują produktą, kuris, anot jų, net tik kad nenusileidžia savo konkurentams, bet kai kuriais aspektais net ir lenkia. O palyginus kainas, kojų raumenyse kraujotaka pati suaktyvėja – naujosios kompresinės blaudzinės daugiau nei 2 kartus pigesnės (lyginu su „Compressport“).

Pirmas pojūtis, jas užsidėjus – puikiai aptempia. Toks jausmas, kad blauzdos raumenys stipriai apspausti, bet tai nė kiek netrukdo. Priešingai, po kelių akimirkų net pamiršti, jog jas užsidėjai. Dar kas iš karto juntama – leidžia odai kvėpuoti. Nėra to jausmo, lyg būtum užsidėjęs kokią storą kojinę, nuo kurios tik daugiau prakaituoji. Atrodo, net galima matyti, kaip oras cirkuliuoja. Ir kas dar iš karto krito į akis, tai ilgis – bent jau mano atveju, jis idealus, t.y. pakankamai ilgas, jog koja būtų aptempta nuo pat kulno iki kelio. Nėra taip, jog reikėtų rinktis – nuoga čiurna ar viršutinė blauzdos dalis. O išbėgus pojūtis dar geresnis. Atrodo, jog kiekvieną žingsnį dedu stipriau. Toks jausmas, lyg koja nebesimakaluoja kur nereikia, o tiesiog atlieka savo darbą precižiškai. Blauzdinė puikiai aptempia blauzdos raumenis, tad nuima didelę dalį krūvio nuo Achilo sausgyslės. Skausmas pastebimai sumažėjęs. Ir atradau dar vieną netiesioginę blauzdinių funkciją – padeda nenušalti kojų vėjuotą/šaltą dieną.

Reziumuojant, visi lūkesčiai, kurių tikėjausi – išpildyti ir viršyti. Galiu visiems drąsiai rekomenduoti. O kad išbandyti būtų drąsiau, pirkdami bet kurios spalvos „Tonus Elast Active“ kompresines blauzdines pas mano draugus aplenksave.lt, įveskite kodą CN2BRHZV ir jums bus suteikta 1 euro nuolaida!